Boksa cimdi: kādi tie mēdz būt un kā tos izvēlēties

Boksa cimdi – izgudrojums nav jauns. Pirmo reizi tie parādījās vēl antīkajā Grieķijā, tikai ne mums ierastā izskatā, bet kā rupjas ādas lentītes,kuras tika uztītas uz rokām. Senajā Romā izdomāja ka pie tam var pielikt metāla ieliktņus, kuri palielināja sitiena spēku. Daudz mūsdienīgāki cimdi parādījās 17 gadsimtā, pietam iegājās šis jaunizgudrojums ne ļoti raiti. Un tikai nākot tuvāk 19 gadsimtam, bokss bez speciāla aprīkojma bija aizliegts vairākās valstīs. Tādā veidā , tikai tad parādījās tāds jēdziens , kā civilizets bokss, kurā izvairījās no smagām traumām.

 

Tieši boksa cimdi — ir tā boksera ekipējuma daļa, kura aizsargā sportistus no smagu traumu gūšanas. Tagad paskatīsimies kādi mēdz būt cimdi,un kā viņus izvēlēties.

 

Boksa cimdu veidi

Boksa cimdi mēdz būt tādi: treniņa, maisu cimdi un universālie.

 

Treniņa cimdi

Boksa treniņa cimsi vajadzīgi ne tikai treniņiem, kā tas var likties nosaukuma dēļ. Viņus izmanto gan treniņa, gan sparingu un pat profesionālu cīnu laikā.

 

Profesionālie cimdiе 

professionalnye

Profesionālie treniņu cimdi, kuri tiek izmantoti profesionālās cīņās, atšķirās no citiem cimdiem ar savu anatomisko uzbūvi, kura ļauj veikt ļoti stiprus sitienus un nevienu netraumēt, ka arī to stiprināšanas veids — viņi stiprinās uz dūres ar šņores palīdzību, kura nodrošina ļoti stingru un labu fiksāciju. Šņorēšanas dēļ profesionālos treniņa cimdus nevar uzvilkt pastāvīgi, tam ir nepieciešams palīgs.

 

Amatieru

lyubitelskie

Tie ir cimdi kurus izmanto bokseri-amatieri turnīru laikā, un kurus var izmantot arī treniņa cīņu laikā ar partneri, stiprinās parasti ar lipeklīti, lentu vai gumiju, kas dod iespēju cimdus vilkt un ņemt nost jebkurā laikā , bez citu palīdzības. Amatieru treniņa cimdiem bieži vien ap dūri ir iezīmēts balts aplis, kas atvieglo darbu tiesnešiem.
Treniņa boksa cimdi tiek darināti vai nu no ādas, vai arī no kvalitatīva sintētiskā adas aizvietotāja, un satur pildījumu no mūsdienīgiem sintētiskiem materiāliem  (pārsvarā penopoliuretāna), kuri nodrošina augstu sitiena spēka absorbēšanu. Vislabākais absorbētājs ir gēla masa. Boksa treniņa cimdi tiek piemeklēti pēc to masas: jo lielāks ir sportista svars – jo lielākam jābūt boksa cimdu svaram. Svars mērās uncēs un tam ir savs iedalījums. Bērniem, jauniešiem un sievietēm derēs cimdi , svarā no 4 līdz 12 uncēm , Bet cimdi smagāki par 18 uncēm izmantojas bokseriem, kuru svars pārsniedz 90 kg.
Maisu cimdi
snaryadnye-perchatki
Otrais cimdu veids – maisu cimdi,un tie izmantojas tikai treniņiem ar maisiem un citiem nedzīviem mērķiem. To pārklājums ir krietni stingrāks un cietāks nekā treniņu cimdiem,un biezuma ziņā tie ir plānāki.  Viņi akcentēti uz to, lai sitot pa maisiem būtu aizsargāta locītava, tāpēc jo smagāks un cietāks cimds, jo tas labāk pilda savu funkciju.
Maisu cimdi arī tiek taisīti no dabīgās ādas, vai tas aizvietotāja, un tieši tapat satur pildījumu. Stiprinās uz locītavas tās vainu ar lenti, lipeklīti vai gumiju, kas dod arī šos cimdus ātri uzvilkt un noģerbt.  Pēc konstrukcijas tie mēdz būt atvērtie cimdi, ar atvertu lielo pirkstu, vai arī pilnīgi aizvērti. Atšķirībā no treniņa cimdiem, šos cimduus var piemeklēt vienkārši pēc izmēra.
Universālie cimdi
Trešais cimdu veids – universālie, viņus var pielietot gan kā treniņa cimdus, gan kā maisu cimdus. Tie noderēs tiem, kuri gribēs nedaudz ieekonomēt, nopērkot tikai vienu cimdu pāri. Bet vajag apzināties ka tie ātrāk «nobeigsies», tā kā uz tiem būs vairākas reizes lielāka slodze.
 
Boksa cimdi ar atsvariem
perchatki-dlya-boksa-s-utyazhelitelyami
Bez augstāk nosauktajiem,ir vēl cimdi ar atsvariem , kas stiprinās pie cimdu manžetem. Trenēšanās ar atsvaru cimdiem palīdz attīstīt sitiena spēku, izveicību un atrumu. Rezultāta cīņas laikā, jutīsies tādu treniņu rezultāts.
Ka veikt boksa cimdu izveli
Zinot cimdu veidus un to atšķirības, izvēlēties cimdus ir daudz vieglāk.
Izvēlamies labākos
Un tā, augsu labāk izvēlēties no ādas, cimdu pildījumam vislabākās īpašības ir gēlam, cimdu svaram jāatbilst boksera svara kategorijai, bet stiprinājumam labi jānostiprina cimds uz rokas. Pievērsiet uzmanību arī ražotājam. Tieši no ražotaja ir atkarīga doto cimdu kvalitāte, un būt skopam sajos jautājumos nav vērts. Kvalitāte vienmer prasa naudu- tas ir fakts. Vieni no vispopulārakajiem ražotājiem, kuri vienmēr uztur augstu savas produkcijas kvalitāti  , ir kompānijas  Title un Everlast.
Mērām
Veicot cimdu izvēli tos obligāti ir jāmera, dodot nelielu «pielaidi»roku bintēm, kuras būs starp roku un cimdu. Cimdiem labi jāfiksējas uz rokas, jāskatās lai tie nekrīt, tiem jānodrošina kustību vieglumu un precizitāti. Jo tikai izpildot šos nosacījumus cimdi Jums kalpos kā palīgs.
Ceru ka guvāt nelielu ieskatu Boksa cimdu izvelē. Vēlu Jums veiksmi!