Metālu detektors X-terra

Jaunā X-Terra ierīču sērija

X-Terra 305

X-Terra 505

X-Terra 705

2009. gada aprīļa sākumā kompānija Minelab izziņoja jauno X-Terra sērijas metāldetektoru izlaišanu. Ierīces ieguva jaunus apzīmējumus:

305, 505, 705

Atgādināsim ka iepriekšējās X-Terra sērijas ierīču versijas saucās X-Terra 30, 50 un 70. Bet priekš Krievijas tirgus tika pat izlaistas modifikācijas 34, 54, 74, kas atšķīrās tikai ar priekšējā paneļa piktogrammu pārtulkojumiem krievu valodā. Šajā sērijā pirmo reizi tika lietota VFLEX tehnoloģija. Detektori iznāca ļoti veiksmīgi un ieguva pelnīto popularitāti meklētāju starpā.

Jauno detektoru sēriju Minelab pozicionē kā: “labākie detektori ko var iegūt par šo cenu”. Lai arī nerimstās strīdi detektoru lietotāju starpā par to, kas ir «labāks» un kurš «stiprāks», valis vai zilonis, neskatoties uz to gods pienākas Minelab, X-Terra sērija ir patiešām viena no tām, kas pelnījusi uzmanību, kā no iesācēju, tā arī no pieredzējušu lietotāju puses. Tās ir labi sabalansētas, vienkāršas lietošanā, uzticamas un jaudīgas ierīces. Tās nodrošina augstu jūtīgumu, lielisku noturību darbā un apkārtējā vidē.

Jaunās sērijas garantija kā jau visām Minelab ierīcēm ir 3 gadi.

Mūsu testa laboratorijā ierīces nonāca jau šī gada marta beigās, tāpēc mums ir izdevies ne tikai iepazīties ar tām, bet arī izmēģināt tās reālos apstākļos pirms oficiālā anonsa.

Tātad visu pēc kārtas.

Jaunā sērija ir ievērojami pārstrādāta funkcionālā ziņā, un tai ir jauns dizains un krāsas. Izmaiņas ir skārušas arī iepakojumu.

 

Tagad jaunais iepakojums ir nedaudz dziļāks, bet mazliet šaurāks nekā iepriekšējais, tas ir skaidrojams ar to , ka tagad 705 sērijas ierīces var uzreiz tikt komplektētas ar 10.5” izmēra 7.5 kHz frekvences DD spolēm.

No savas puses varam piebilst, ka iegādājoties ierīces mūsu veikalā vai pasūtot tās www.metal-detectors.lv , jebkura X-Terra sērijas ierīce var tikt nokomplektēta ar jūsu izvēles spoli.

Pēc ārējā izskata, visām ierīcēm ir nedaudz mainījies dizains, bet galvenās izmaiņas ir skārušas izvēlnes nosaukumus un uzrakstus virs pogām.

Tagad kā uz priekšējā paneļa, tā arī ierīces izvēlnē tiek pielietotas intuitīvi saprotamas piktogrammas.

Varētu teikt, ka ierīces interfeiss ir kļuvis pilnīgi universāls un neatkarīgs no kādas konkrētas valodas.

X-Terra 305

 

X305, tas ir «jaunākais» modelis no visas sērijas klāsta. Salīdzinot ar X30 tagad tā ir ievērojami jaudīgāka ierīce. Ir nodrošinātas divas darbības frekvences 7,5 kHz un 18,75 kHz un attiecīgi ir vairāk spoļu nekā iepriekš, paplašināts iestatījumu un paternu diapazons un ir parādījusies rokas vadības grunts balansēšana.

Ierīcēs 305 un 505 ir pievienota viņām jauna sliekšņa fona funkcija (Threshold).

Atgādināsim, ka sliekšņa toņa iestatījumi palīdz dziļu un nelielu objektu meklējumos:

Lai cīnitos ar viltus signāliem un trokšņiem, ir jau nodrošināta nostādne no elektriskajiem traucējumiem (Noise Cancel) «klusāka» kanāla izvēlei. Ir paplašināts toņu skaits priekšmetu atpazīšanai pēc skaņas.

Visi parametri ir norādīti salīdzinošajā tabulā apakšā.

Kopumā, ierīces iespējas ir ievērojami augušas un var teikt, ka savā iesākuma ierīču klases līmeņī tai pagaidām nav analogu.

X-Terra 505

Nākamā X-Terra līnijas ierīce ir modelis X505. Tai tāpat ir veiktas ievērojamas izmaiņas un paplašinātas iespējas.

Tagad X505 atbalsta visas 3 darbības frekvences: 3 kHz, 7,5 kHz и 18,75 kHz.

Atbilstoši ir pieejamas visa veida spoles, kas tiek izlaistas X-Terra sērijai.

Ir palielināts diskriminācijas segmentu, skaņu toņu un diskriminācijas masku skaits. Tagad tāpat ir pieejams sliekšņa toņa fons (Threshold) un grunts balansēšanai ir lielāka nozīme. Kopumā visnotaļ ievērojams iespēju klāsts, salīdzinot ar iepriekšejo modeli un līdzīgas klases ierīcēm.

X-Terra 705

Vadošais X-Terra sērijas modelis, visjaudīgākais no visas sērijas. Šis, varētu teikt, unikālais detektors, kas var tikt lietots kā monētu, dārglietu un kara relikviju meklējumos, tā arī zelta un apslēptu dārgumu meklējumos. Tagad tā iespējas ir kļuvušas vēl plašākas. Tam ir pievienots displeja apgaismojums un palielināts saglabājamo diskriminācijas masku skaits līdz 4 + Iron Mask.

Šajā modelī ir divi jauninājumi, kuriem mēs pievērsisimies nedaudz konkrētāk.

PinPoint Auto / Pinpoint Sizing

Līdzīgi kā jau iepriekšējā versijā, detektors ir aprīkots ar tiešās objekta atrašanās vietas atklāšanas funkciju – PinPoint. Šajā režīmā kā jau iepriekš, signāls modulējās pēc skaļuma un toņa, ļaujot noteikt objekta pozīciju atrašanās dziļumu. Toties jaunajā versijā funkcijai PinPoint ir divi darbības režīmi – Auto un Sizing.

PinPoint Auto

Šajā režīmā PinPoint, kā jau iepriekš, ir adaptīvs, t.i. tuvinot spoli mērķim, mazinās jūtīgums. Tas palīdz precīzāk noteikt mērķa centru.

PinPont Sizing

Aktivizējot šo režīmu, jūtīgums PinPoint režīmā paliek nemainīgs.

Tas palīdz mērķa kontūru un izmēru noteikšanai, kas var ļoti noderēt meklējot lielākus objektus piegružotā apkārtnē utml., piemēram meklējot militāra rakstura priekšmetus, dārgumus u.c.

Lai pārslēgtu PinPoint režīmus, pietiek nospiest pogu PinPoint, lai ieietu pinpoint režīmā, tad nospiest šo pogu vēlreiz, turot to aptuveni 2 sekundes. Pēc tā PinPoint «gredzens» iedegsies 4 reizes un uz displeja parādīsies simboli PS uz 2 sekundēm. Tas nozīmēs, ka ierīce ir pārgājusi Pinpoint Sizing režīmā (PS).

Lai pārslēgtos standarta PinPoint režīmā, vajag izdarīt analoģiskas darbības, pēc kā uz displeja parādīsies PA un ierīce darbosies adaptīvā pinpointa režīmā.

Ground Balance

Tāpat kā iepriekšējam modelim, ir rokas vadības un automātiska grunts balansēšana un vairāki tās darbības režīmi — Normal, Bech, Tracking.

Papildus šīm funkcijām ir pievienota jauna — Offset.

Pārvietojuma režīms ļauj iestatīt grunts balansēšanu kā, tā arī negatīvajā reģionā, kas ļauj to pielietot dažādos apstākļos. Šī funkcija būs ļoti noderīga pieredzējušiem meklētājiem.

Piemēram, tas var būt nepieciešams vietās, kur ir sastopams liels daudzums «karsto iežu». Šajā gadījumā, varveikt grunts balasēšanu kā parasti, bet pēc tam nokorektēt to ar Offset funkcijas palīdzību un samazināt to iejaukšanos meklējumos. Tāpat meklējumos pludmalēs var izmantot pārvietojumu ierīces darba adaptācijai mitrā un sausā gruntī vienlaicīgi.

Negatīvs pārvietojums no -1 līdz -15, galvenokārt paaugstina ierīces jūtīgumu mīkstā gruntī un palielina dziļumu meklējamajiem objektiem. Pozitīvā nobīde no 1 līdz 15, palielina precizitāti objekta ID noteikšanai цели un padara darbu stabilāku.

Kā jau iepriekš minējām, X705 pirkuma brīdi var tikt komplektēts ar plašāku spoļu spektru nekā iepriekš, tagad tur tiek pieskatiīta DD spole uz 7,5 kHz ar izmēru 10,5”, bet pērkot ierīci www.metal-detectors.lv vispār ar jebkuru spoli pēc izvēles, tai skaitā DD 10.5” uz 18,75 kHz.

No savas puses varam pieminēt, ka agrāk X70 bija viena no mūsu galvenajām izlūkošanas meklēšanas iekārtām, kura prasmīgi lietojot aizstāja mums pat specilizētās dziļuma iekārtas, kā piemēram, TM808 un tās analogi. Ņemot vērā jaunās X705 funkcijas grunts balansēšanā un PinPoint režīmos, tas tagad stabili aizņem vienu no līderpozīcijām, piekāpjoties tikai E-Trac diskrimināciju, pielietošanas universalitātes un pieejamo aksesuāru un spoļu skaita ziņā.

Ierīču lauka izmēģinājumi noritēja ļoti veiksmīgi. Jaunā ierīču sērija sevi veiksmīgi pierādīja. Teicama kvalitāte visu detektora detaļu izpildījumā tāpat kā iepriekš, jau kļūst par kvalitātes zīmolu firmai Minelab. Uz jauno iespēju rēķina, jaunās sērijas specifikācijas ir ievērojami pieaugušas. Protams, lai gūtu maksimālu atdevi no jaunajām iespējām ir nepieciešama pieredze, bet X-Terra sērijas ierīcēm piemīt viens no ērtākajiem interfeisiem, ko īsā laikā ir pa spēkam apgūt arī iesācējiem.

Spoļu saderības tabula.

X-Terra specifikāciju salīdzinājuma tabula.

Specifikācija

X30/34

X305

X50/54

X505

X70/74

X705

Darbības frekvence, kHz

7.5

7.5

18.75

7.5

18.75

3

7.5

18.75

3

7.5

18.75

3

7.5

18.75

Diskriminācijas skalas segmentu skaits

12

no -4 līdz +44 ar soli 4

12

no -4 līdz +44 ar soli 4

18

no -9 līdz +45 ar soli 3

19

no -9 līdz +48 ar soli 3

28

no -8 līdz +48 ar soli 3

28

no -8 līdz +48 ar soli 2

Jūtīguma regulēšana

no 0 līdz 10

no 0 līdz 10

no 0 līdz 20

no 0 līdz 20

no 0 līdz 30

no 0 līdz 30

Grunts balansēšana

Fiksēta

no 0 līdz 20 manuāla

no 0 līdz 20 manuāla

no 0 līdz 50 manuāla

no 0 līdz 90 manuāla + Auto + Pludmale

no 0 līdz 90 manuāla +

Auto +Pludmale + Autо papild. Iest. + Auto solis

Nostādne no elektriskajiem traucējumiem

Nav

3 manuāla

3 manuāla

5 manuāla

5 Auto + manuāla

5 Auto + manuāla

Metālu tipa atpazīšana pēc skaņas

3 toņi

1,2,3 vai 12

4 toņi

1,2,3,4 vai 19

1,2,3,4 vai 19

1,2,3,4 vai 28

Sliekšņa fons

(Threshold)

nav

no -5 līdz 25

nav

no -5 līdz 25

no -5 līdz 25

no -5 līdz 25

PinPoint

Ir

Ir

Ir

Ir

Ir

Ir + (Auto un izmērs)

Ātrais taustiņš «visi metāli»

Ir

Ir

Ir

Ir

Ir

Ir

Skaļuma regulēšana

no 0 līdz 10

no 0 līdz 10

no 0 līdz 20

no 0 līdz 30

no 0 līdz 30

no 0 līdz 30

Saglabājamo diskriminācijas masku skaits

1

2

2

3

3

4+IronMask

Režīms zelta tīrradņu meklēšanai

Ir

Ir

Displeja apgaismojums

Ir

Objekta dziļuma indikators

Ir

Ir

Ir

Ir

Ir

Ir

Raksts ņemts no: metal-detectors.lv