Ural — bruņu mašīna

Takā mūsdienās vairums pasaules valstu rūp savu karavīru drošība, gan kaujas laukā gan ārpus tā, Krievija nolēma, ka tai ari ir nepieciešams savs MRAP(Mine-Resistant Ambush Protected) klases transportlīdzeklis.

Ural-kaujas-masina--9

Šī mašīna balstās uz Krievu armijai labi zināmās URAL kravas mašīnas bāzes, tiesa MARP klases mašīnas Krievu armija ir kas jauns. Tātad pirmie šo mašīnu eksemplāri tika saņemti testēšanai 2011.gadā un jau 2014.gadā tas tika pieņemtas Krievijas armijā.

Ural-kaujas-masina--2

Tā tad šai mašīnā ir 12 vietas karavīriem, kuras izvietotas URAL aizmugures daļā. Pēc izstrādātāju vārdiem sēdvietas ir aprīkotas ar īpašu sistēmu kas ļauj samazināt triecienu ko saņems sēdošais karavīrs uzbraucot mīnai vai IED(Improvised explosive device). Papildus tam mašīnā ir vietas komandierim , šoferim un ieroču ekspertam, kas atbild par mašīnas ieroču pielietošanu(ja tādi ir uzstādīti).

Ural-kaujas-masina--3

Mašīna ir būvēta tā lai tās vadība būtu maksimāla vienkārša un karavīrs, kas ir spējīgs vadīt URAL kravas mašīnu būtu spējīgs vadīt arī šo mašīnu, bez nepieciešamības priekš papildus apmācībām.

Ural-kaujas-masina--5

Mašīna ir 9 metrus gara, 2.5 metrus plata un 3.1 metru augsta. Un ar standarta bruņām, kuras spēj izturēt visa vaida šāvienus no mazkalibra ieročiem un nelielas artilērijas šķembas, tā sver 24 tonnas. Tāpat nav zināms vai šai mašīnai ir iespējams pievienot papildus modulāras bruņas, lai palielinātu tās izturību pret RPG(Rocket propelled grenade) tipa ieroču uzbrukumiem.

Ural-kaujas-masina--6

Par mašīnas izturību pret mīnām un IED ziņas ir dažādas, proti, dažos avots tiek minēts, ka mašīna var izturēt 10 kg TNT sprādzienu zem riteņa, citos atkal, ka tikai 2 kg TNT sprādzienu. Bet skaidrs ir viens, ka šī mašīna nodrošina daudz lielāku aizsardzību karavīriem nekā standarta kravas mašīna, kas pārvilkta ar brezentu.

Ural-kaujas-masina--4

Tā tad par ieročiem, mašīnu ir iespējams apbruņot ar 12.7 mm attālināmi darbināmu ložmetēju(no mašīnas iekšienes) vai arī lētākais variants ir vienkārši lūka ar ložmetējnieku uz jutma. Papildus tam mašīnai ir vairāk kā 12 šaujamlūkas no kurām karavīri var atklāt uguni uz ienaidniekiem.

Ural-kaujas-masina--1

Mašīnai ir ļoti laba pārgājība, jo tā ir viena lieta, kas tiešām Krieviem padodas, proti, mašīnai nesagādās problēmas pārvarēt 1.7 metrus dziļas ūdens tilpnes, vienu metru platas tranšejas un stāvumus līdz 0.6 metriem. Tāpat šai mašīnai ari kalni un slīpumi nav nekāds šķērslis, takā Krievijas bezceļos Jūs variet justies droši.

Ural-kaujas-masina--7

Un pa šiem bezceļiem mašīnu uz priekšu dzen YaMZ-5367 450zs dīzeļmotors, kas nodrošina maksimālo ātrumu 105km/h. Un ar pilnu baku ir iespējams nobraukt vairāk kā 1000 km.

Ural-kaujas-masina--8

Tiesa pašlaik Krievījas armijai nav pārāk daudz šis mašīnas, tāpat ari nav zināms cik tās ir labas reālos kaujas apstākļos.

 

 

 

Rakstu veidoja KingOfMonkeys izmantojot avotu:  http://www.military-today.com/